Dzisiaj jest: 25 Marca 2023 roku    |    Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
Goleniów - serwis Gminy i Miasta Goleniów
Miesiąc
Miesiąc
Wykaz
Wykaz
Tydzień
Tydzień
Dzień
Dzień
Kategorie
Kategorie
Znajdź
Znajdź
get as iCal
get as iCal
Print
Print
Wydarzenie: 'Odin Teatret - „Teby W Czasie Żółtej Febry” POLSKA PREMIERA' Print
  Kultura
Data: sobota, 22 października 2022 - 19:00
Czas trwania: 3 dni 2 godziny

teby

Dzień po ostatniej bitwie. Zakończyła się wojna między dwoma synami Edypa o dominację nad Tebami. Zbuntowana Antygona została ukarana za zbezczeszczenie miejskich praw.
Rodziny grzebią swoich zmarłych. Duch Edypa szwenda się pośród zwłok. Kreon i Tejrezjasz spiskują w służbie pokoju. Sfinks i zaraza leżą, oczekując. Dla nas wszystkich jest to czas wiosny, czas na miłość. Przyszłość jest szałem słońca i złota – żółtej febry.

Legendarny Odin Teatret przyjedzie do Goleniowa, by zaprezentować swój najnowszy spektakl „Teby w Czasie Żółtej Febry”. Spektakl będzie można zobaczyć w dniach 22-25 października o godz. 19:00 w nowej siedzibie Goleniowskiego Domu Kultury – Rampie Kultura. Na każde wydarzenie może wejść ograniczona ilość widzów, dlatego już teraz zapraszamy do rezerwacji miejsc: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , nr tel. +48 536 974 937.
„Bardzo się cieszymy, że nasi przyjaciele z Odin Teatret, artyści, których podziwiamy, zdecydowali się właśnie w Goleniowie świętować polską premierę swojego spektaklu. Cieszymy się też na spotkanie ze wszystkimi znajomymi z polskiego i europejskiego środowiska teatralnego, których ta premiera ściągnie do Goleniowa” – mówi Daniel Jacewicz, założyciel Teatru Brama i organizator wydarzenia.

Spektakl odbędzie się w dniach:

 • 22 października (sobota), godz. 19:00
 • 23 października (niedziela), godz. 19:00
 • 24 października (poniedziałek), godz. 19:00
 • 25 października (wtorek), godz. 19:00

w Rampie Kultura, ul. Dworcowa 1a, Goleniów.


Bilety w cenie 40 zł do nabycia bezpośrednio przed spektaklem w Rampie Kultura. Rezerwacja biletów: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , nr tel. +48 536 974 937.

Tekst i reżyseria: Eugenio Barba
Aktorzy: Kai Bredholt, Roberta Carreri, Donald Kitt, Iben Nagel Rasmussen, Julia Varley
Przestrzeń sceniczna: Odin Teatret
Kostiumy i rekwizyty: Lena Bjerregaard, Antonella Diana i Odin Teatret
Muzyka: Elena Floris
Reżyseria świateł: Fausto Pro
Nadzór reżyserii świateł: Jesper Kongshaug
Wizualizacje: Francesca Tesoniero
Asystenci reżysera: Elena Floris, Dina Abu Hamdan
Doradcy: Gregorio Amicuzi, Juliana Capilé, Tatiana Horevicht
Dramaturg: Thomas Bredsdorff
Plakat: Peter Bysted
Zdjęcia: Francesco Galli, Rina Skeel
Tour manager: Anne Savage
Doradcy specjalni: Nathalie Jabalé, Ulrik Skeel

Organizatorzy: Goleniowski Dom Kultury, Stowarzyszenie Teatr Brama

Patronat: Fundacja Teatr Nie-Taki, Portal teatralny.plZnajdź w kalendarzu

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

 1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
 2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
 3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
 4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
 5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
 6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
 7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
 8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
 10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.