Dzisiaj jest: 21 Października 2021 roku    |    Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

 

telefony epuap

 

Goleniów - serwis Gminy i Miasta Goleniów
Miesiąc
Miesiąc
Wykaz
Wykaz
Tydzień
Tydzień
Dzień
Dzień
Kategorie
Kategorie
Znajdź
Znajdź
get as iCal
get as iCal
Print
Print
Wykaz wydarzeń czwartek, 21 października 2021
 września 2021października 2021listopada 2021
piątek, 01 października 2021
Spotkanie Z Marcinem Mellerem (17:00)

marcin meller

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem, które w piątek, 1 października 2021 r. o godz. 17:00.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
sobota, 02 października 2021
Koncert Poetycko - Muzyczny "Istny Człowiek" (17:00)

Istny człowiek

Poetycko - muzyczny wieczór w wykonaniu członków i członkiń Klubu "Humaniści z wyboru" oraz wokalistek ze Studia Wokalnego GDK.

Przygotowanie recytatorskie: Jolanta Kortiak - Gulbinowicz
Przygotowanie wokalne: Dorota Gołębiowska
Opracowanie muzyczne: Borys Sawaszkiewicz

Wstęp bezpłatny. Miejsce: Goleniowski Dom Kultury, ul. Słowackiego 1
niedziela, 03 października 2021
BramaLAB: Szajbuski „Bójcie Się Nas” (19:00)

szajbuski

Ile było udanych rewolucji w naszym kraju? No nie za wiele. To może po prostu wykąpmy się w morzu z domieszką ropy, ochłońmy, korzystajmy z globalnego ocieplenia i chill i relaks i aperol z ziomkami. A idealizm czasem tylko gryzie jak sweter.
Poszukiwania zaczęliśmy od subkultury punków, buntu przeciwko systemowi, umiłowaniu anarchii i poszukiwaniu wolności. A później przyszła pandemia i cały proces zrobił niezły skok w bok. Nigdy nie powiedzieliśmy sobie wprost o czym jest ten spektakl. Zawiesiliśmy się na szukaniu wartości i odpowiedzi na to co chcemy, co dla nas ważne i co nas naprawdę obchodzi. I najpewniej jeszcze będziemy szukać, bo jesteśmy młodzi i mamy nadzieję, że zdążymy to wszystko znaleźć.
To nie będzie spektakl w stylu ej wy ludzie psy róbmy dym wyjdźmy na ulicę i krzyczmy hasła wulgarne.
Ale bójcie się nas. Chociaż może wcale nie trzeba?

Premiera: 3 października 2021, godz. 19:00. Wstęp wolny.
.Czas trwania: 40 min. Spektakl skierowany do widzów powyżej 15 roku życia.

Reżyseria: Daniel Jacewicz
Reżyseria światła: Wojciech Rosiński
Obsada: Julka Kwietniak, Maria Magdalena Kontroniewicz, Michał Szarkiewicz, Noemi Wrzos, Wiktoria Gajewska

W spektaklu zostały wykorzystane: Malaria! “Kaltes Klares Wasser”, Stanisław Wyspiański “Wyzwolenie”, Lao Che “Bajka o Misiu (tom I)”, Allen Ginsberg “On the Cremation of Chogyam Trungpa, Vidyadhara”, Ani Difranco “Self Evident” oraz teksty własne.
sobota, 09 października 2021
Regaty Zakończenia Sezonu/memoriał Im. Norberta Ohla (09:00)

memorial ohla 2021

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do Mariny Luczyna na regaty zakończenia sezonu. Podczas Żeglarskiego Memoriału im. Norberta Ohla rywalizować będą jednostki w klasach pen od 7,5 m.

 
Teatr Polska: Spektakl "Żeby Umarło Przede Mną" (16:00)

spektakl zeby umarlo przede mna

Spektakl "Żeby nie umarło przede mną"

reżyseria: Daria Wiktoria Kopiec

Zupełnie inna odsłona Bałtyckiego Teatru Dramatycznego, który do tej pory goleniowscy widzowie mogą kojarzyć ze sztuk komediowych.

Punktem wyjścia do prac nad spektaklem był reportaż Jacka Hołuba "Żeby nie umarło przede mną". Historie matek niepełnosprawnych dizeci, włożone są w szerszy kontekst stawania się rodzicem. Początkowa gra statystyk w budyowaniu realizacji mężczyzn i kobiet, płynnie przechodzi w prawdopodobieństwo narodzin dziecka, którego zachowanie i wygląd odbiega od wszystkich przyjętych norm. Zaczyna się huśtawka emocji a co za tym idzie - form języka teatralnego. Eksperymentalne metody inscenizacji zosientowane są na próbie wcielenia się , a co za tym idzie zrozumienia bohaterek reportażu, których każdy dzień jest próbą godnego życia. Powstaje tylko pytanie czy w kapitalistycznej rzeczywistości jesteśmy w stanie zrozumieć ich sytuację? Czy znajdziemy w sobie na tyle empatii, aby nie odwracać od nich wzroku?

Cena: 25 zł, Miejsce: Goleniowski Dom Kultury, ul. Słowackiego 1
wtorek, 12 października 2021
Klubik Mam: Co Zrobić, żeby Moje Dziecko Dobrze Spało? (11:00)

Klubik mam

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie Klubiku Mam, które odbędzie się 12 października (wtorek) 2021 r. o godz. 11:00.

Temat spotkania: Co zrobić, aby moje dziecko dobrze spało? Spotkanie poprowadzi Joanna Tunkiewicz, konsultant snu, promotor karmienia piersią.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
sobota, 16 października 2021
Koncert Charytatywny The Bemols (17:00)

The Bemols

Koncert dla zwierzaków "Budniaków" Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Goleniowie. W koncercie wystąpi zespół
The Bemols ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej "Bemol" w Goleniowie oraz goście.

Organizatorzy:

Szkoła Muzyki Rozrywkowej "Bemol" w Goleniowie
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Goleniów
Goleniowski Dom Kultury
piątek, 22 października 2021
Irena Brudzińska. Gen Legendy (17:00)

grudzinska

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie wokół książki "Irena Brodzińska. Gen legendy..." 22 października 2021 r. o godz. 17.00. W spotkaniu wezmą udział Irena Brodzińska i Natalia Brodzińska oraz autorka publikacji Iwona Gacparska.

Na to spotkanie nie obowiązują wejściówki. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Książka Iwony Gacparskiej „Irena Brodzińska. Gen Legendy" poświęcona jest ikonie polskiej sceny muzycznej Irenie Brodzińskiej, która swoją miłość do tańca, muzyki i teatru przekazała kolejnym pokoleniom – córce, synom i wnuczce. Tytułowa bohaterka oraz Grażyna Brodzińska, Natalia Brodzińska, Ryszard Brodziński i Igor Tijewski opowiadają o fascynacji sztuką, kolejnych etapach swojej pracy zawodowej i najistotniejszych elementach życia. Zawartość książki dopełniają fotografie z archiwum prywatnego bohaterów.
Koncert Rat Kru (20:00)

Rat Kru

Koncert zespołu Rat Kru
Miejsce: RAMPA KULTURA
Wstęp: bezpłatny - wejściówki do pobrania w CIKIT (Brama Wolińska) oraz przed koncertem
sobota, 23 października 2021
Hrabina Pączek - Muzyczny Stand-up Joanny Kołaczkowskiej (08:00)

hrabina paczek

Zapraszamy do sali koncertowej GDK 23.10.2021 o godz. 20.00.
Bilety w cenie 50 zł. do nabycia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.
„Hrabina Pączek – muzyczny stand-up Joanny Kołaczkowskiej” to wyjątkowy recital najpotężniejszego kobiecego głosu polskiej sceny kabaretowej! Artystka znana przede wszystkim z kabaretów Potem i Hrabi tym razem występuje na scenie solo. Podczas recitalu usłyszymy zupełnie nowe piosenki stworzone przy współpracy z wyjątkowymi osobistościami polskiej sceny kabaretowej, przeplatane zabawnymi historiami z pierwszej ręki.
"Od zawsze na scenie byłam w grupce, nawet namawiałam lidera kabaretu Potem Władka Sikorę, żeby wymyślał chórki w moich piosenkach, bo nie chciałam stać sama na scenie. Wolałam, żeby ludzie nie skupiali się tylko na mnie. Teraz, w recitalu „HRABINA PĄCZEK – czyli muzyczny stand-up” buduję opowieść wokół siebie i wokół piosenek, które trochę mają odciągać uwagę ode mnie. Zobaczymy, czy to się udaje – mówi Kołaczkowska.
Muzyki potrzebuję jak powietrza, jak wiatru, który przegania… chcę by jego powiew mnie porywał, unosił na barana, a potem grzecznie zanosił do domu. Chcę, by piosenki mną poniewierały i wyrywały mi włosy. Marzeniem moim jest stworzenie takich piosenek, które będą żyły i od czasu do czasu wyrwą komuś choć jeden włos."
Joannie Kołaczkowskiej na scenie towarzyszy kolega z Kabaretu Hrabi - Łukasz „Lopez” Pietsch na instrumentach klawiszowych.
poniedziałek, 25 października 2021
Teatr Przy Stoliku "Strategia Motyli" (17:00)

strategia motyli

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spektakl Teatru przy stoliku pt. "Strategia motyli" w wykonaniu Ewy Sobiech i Magdaleny Wrani-Stachowskiej.

25 października, godz. 17:00

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Biblioteka Miejska   Centrum Aktywności Lokalnej   Czas wolny   Dni wolne  
Kino Goleniów   Koncerty   Konferencje, debaty, wykłady   Kultura  
O charakterze religinym   Ogólne   Sesja Rady Miejskiej   Sport  
Wystawy        
Znajdź w kalendarzu

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.