Dzisiaj jest: 25 Marca 2023 roku    |    Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
Goleniów - serwis Gminy i Miasta Goleniów
Miesiąc
Miesiąc
Wykaz
Wykaz
Tydzień
Tydzień
Dzień
Dzień
Kategorie
Kategorie
Znajdź
Znajdź
get as iCal
get as iCal
Print
Print
Wydarzenie: 'XV Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2014' Print
  Kultura
Data: czwartek, 04 września 2014 - 14:00
Czas trwania: 4 dni 8 godziny
Miejsce:
Teatr Brama, ul. Zielona Droga 9
Email:

logo-bramat

XV Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2014
Zachodniopomorska Offensywa Teatralna

Program imprezy:


04.09.2014 Czwartek
15:00 Teatr Athanor – Niemcy (TB)
17:00 Oficjalne otwarcie festiwalu, prezentacja spektaklu plenerowego polsko – niemieckiego projektu „Bramat – krok w przyszłość” (Planty)
18:00 Jan Peszek i Błażej Peszek „Pojedynek“ – (GDK) spektakl towarzyszący
19:15 Koncert polsko – niemieckiego projektu „Bramat – krok w przyszłość” (Ogród GDK)
20:30 Jan Peszek „Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego” – Kraków (GDK) spektakl towarzyszący
22:30 Akcja „Portfolio” – akcja realizowana we współpracy z Centrum Kultury Niezależnej – Teatr Szwalnia na zlecenie Teatru Nowego w ramach Festiwalu Dotknij Teatru w Łodzi – Łódź, Szczecin (TB)

05.09.2014 Piątek
16:00 Teatr Odnaleziony „Żywoty świętych osiedlowych“ – Jelenia Góra (TB)
17:30 Teatr Kontakt „Odloty“ – Kołobrzeg (GDK)
18:30 Teatr Delikates „Pozor už nemôžem“ – Pisz (TB)
20:00 Teatr WARSawy „Tato nie wraca” – Warszawa (GDK)
21:30 Koncert Lesja - recital – Goleniów, Szczecin (TB)
22:45 Wygrajmy pokój! Polsko – ukraiński projekt muzyczny (TB)
00:00 Koncert Feng Szuja- Szczecin (TB)

06.09.2014 Sobota
15:00 Teatr Kana “Lailonia” – Szczecin (TB)
16:45 Studio Teatralne Wyjątek „Pofrunąć“ – Kraków (GDK), spektakl dla dzieci i dorosłych (GDK)
17:30 Teatr Na Chwilę „Panakeia” – Gryfino (pokaz przedpremierowy) (GDK)
19:00 Pokaz warsztatowy Studium Aktorskiego Teatru Porywacze Ciał z Poznania (TB)
21:00 Koncert Orkiestra Wood & Brass Band – Goleniów (TB)
22:30 Koncert „Specyficzni” – Goleniów (TB)

07.09.2014 Niedziela
14:00 Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich „Bóg mordu“– Warszawa Goleniów (GDK)
15:30 Grupa Teatralna Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki „Moby Dick” (performance) – Poznań, Goleniów (Plac przed TB)
16:00 Teatr Brama „Poczekalnia” (TB)
17:00 Teatr Porywacze Ciał „Oun“ – Poznań (GDK)
19:00 Janusz Stolarski „Zemsta czerwonych bucików” – Poznań (TB)
21:00 Teatr Kingdom of Curvy Fork PREMIERA „Werter” (PREMIERA) – Goleniów (TB)

Miejsce prezentacji:
Teatr Brama – amfiteatr, ul. Zielona Droga 9
Goleniowski Dom Kultury ul. Słowackiego 1
Goleniowskie Planty
Na wszystkie wydarzenia oprócz dwóch wydarzeń towarzyszących wstęp wolny (można zakupić bilet dobrej woli w postaci cegiełki wspierającej działania Stowarzyszenia)

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Edukacyjno – Społeczno - Kulturalne Teatr Brama i Goleniowski Dom Kultury

Finansowanie:
Gmina Goleniów, Województwo Zachodniopomorskie, Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży, Fundacja Współpracy Polsko Niemieckiej

Patronat honorowy:
Burmistrz Gminy Goleniów

Patronat medialny:
e-teatr

Wsparcie:
Zachodniopomorska Offensywa Teatralna, Erasmus +, Drukarnia Racto, Hotel Villa Park, Hotel Ikar, Marbud, Mrówka, Kawiarnia Caffa – Goleniów, Hotel Ikar, Dom „MONAR-u” w Babigoszczy

O tegorocznej edycji Festiwalu:

25 wydarzeń teatralnych i muzycznych z Polski i zagranicy. Polsko – niemiecki projekt. Edycja jubileuszowa – specjalna publikacja. Gazeta Festiwalowa. Spontaniczne akcje uliczne. Performance. Solidarność z Ukrainą. Zachodniopomorska Offensywa Teatralna. Premiery. Murale w przestrzeni miejskiej. Najciekawsi artyści, którzy wpisali się w historię Goleniowskich Spotkań. TO BRAMAT 20014. W tym roku goleniowskie święto sztuki odbywać się będzie w dniach 4-7 września. Teatr Brama Goleniów wraz z Goleniowskim Domem Kultury zapraszają mieszkańców Goleniowa i przyjezdnych gości do udziału w tej duchowej, teatralnej i muzycznej uczcie.

W tym roku w dniach 4-7 września przypada 15 edycja Goleniowskich Spotkań Teatralnych BRAMAT. Jest to dla nas szczególna i niezwykła rocznica. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby tegoroczna edycja była atrakcyjna i godna jubileuszu, który wspólnie obchodzimy. Przez 15 lat gościliśmy w Goleniowie wielu bardzo interesujących artystów z całego Świata (min Polska, Niemcy, Japonia, Grecja, Łotwa, Litwa, USA, Litwa, Ukraina, Czechy, Słowacja, Norwegia, Serbia). W ciągu wieloletniej tradycji wychowaliśmy pokolenia odbiorców sztuki teatralnej, stając się przy tym kulturalną atrakcją regionu i czołową w Polsce imprezą teatralną środowiska teatrów alternatywnych.
BRAMAT poprzedzi polsko – niemiecki projekt, podczas którego artyści i młodzież z Goleniowa pracować będą w trzech grupach (teatralnej, muzycznego i steet art.), przygotowując działania artystyczne podczas Spotkań. Projekt o nazwie „BRAMAT – krok w przyszłość” rozpocznie się 25.08.2014. Gościć będziemy też grupę muzyków i artystów w Ukrainy, którzy zaangażują się w przygotowanie koncertu „Wygrajmy pokój”.

Głównym, długofalowym celem Spotkań jest budowanie tradycji teatralnej w lokalnej społeczności na wysokim poziomie artystycznym oraz promocja sztuki alternatywnej.

XV Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2014 zostały dofinansowane przez Województwo Zachodniopomorskie, Gminę Goleniów, Polsko – Niemiecką Współprace Młodzieży i Fundację Współpracy Polsko Niemieckiej.

Teatr Brama jest członkiem Zachodniopomorskiej Offesnywy Teatralnej (idea wspólnoty 11 teatrów z Województwa Zachodniopomorskiego), a sam festiwal elementem kalendarza ZOT na 2014 rok. W trakcie Spotkań odbędzie się ZLOT ZOT-u (spotkanie omawiające cele ZOT-u)Znajdź w kalendarzu

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.