Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2020 roku    |    Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

poniedziałek, 16 maja 2016 09:26

Kolejne Urodziny Goleniowa

Koncerty i imprezy sportowe wypełniły czas od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczoru. Goleniowianie bawili się na wiosennym festynie pod nazwą „Urodziny Goleniowa”, odbywającym się w rocznicę ustanowienia pierwszego polskiego burmistrza miasta, co miało miejsce 16 maja 1945.

Miłośnicy muzyki poważnej zapewne z przyjemnością wysłuchali piątkowego koncertu muzyków Baltic Neopolis Orchestra, a amatorzy lżejszej nuty w sobotę mieli jeden po drugim trzy koncerty: wystąpił zespół Łzy, po nim Asia Stanuch z zespołem, w którym zagrał Jarek Chilkiewicz, a na koniec na scenie pojawiła się Kasia Kowalska. Sobotnią, główną część Urodzin Goleniowa rozpoczął koncert orkiestry Wood & Brass Band oraz pokrojenie i rozdanie przez burmistrza ogromnego tortu urodzinowego, przygotowanego w firmie Asprod.

Niedziela przebiegła pod znakiem imprez sportowych, w tym obchodów 70-lecia istnienia MKS Ina Goleniów. Wieczorem odbył się bieg urodzinowy na dystansie 5 km, w którym uczestniczyła spora grupa biegaczy, wśród nich burmistrz Robert Krupowicz, jego zastępca Tomasz Banach oraz starosta Tomasz Kulinicz. Na koniec – pokaz fajerwerków. Niedzielna pogoda, wietrzna i deszczowa, nie sprzyjała imprezom plenerowym, ale prawie wszystkie się odbyły. Za to w sobotę pogoda była łaskawa, ani kropli deszczu i dość ciepło – to zachęciło goleniowian do licznego udziału w imprezach na Plantach.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.