Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
piątek, 15 lipca 2016 09:24

Remont za rok

Burmistrz Robert Krupowicz, po zapoznaniu się z wynikami spotkania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, podjął decyzję o przełożeniu remontu SP 2 o rok. Zostanie on wykonany w wakacje w roku 2017.

8 lipca br. firma, która miała wykonać remont w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 oświadczyła, że rezygnuje z podpisania umowy i wykonania prac budowlanych. Konieczne jest przeprowadzenie nowego postępowania przetargowego, a w konsekwencji prace remontowe trzeba by prowadzić w czasie roku szkolnego. Konieczne by było przeniesienie części uczniów SP 2 do innego budynku szkolnego. Jedyną szkołą dysponującą wolnymi klasami jest Gimnazjum nr 1 przy ul. Kilińskiego.
Na zebraniu z rodzicami, które odbyło się w SP2 2 w czwartkowe popołudnie, pani dyrektor Krystyna Bielecka-Zagórna oraz pani dyrektor Janina Mucek przedstawiły koncepcję funkcjonowania szkoły w okresie planowanego remontu, w tym przeniesienie do G1 zajęć z uczniami klas szóstych i klas zerowych. Obecni na zebraniu rodzice zdecydowanie sprzeciwili się pomysłowi przeniesienia uczniów do innej szkoły oraz prowadzeniu remontu w czasie roku szkolnego. Poparli rozwiązanie polegające na przełożeniu remontu szkoły na przyszłe wakacje.

Burmistrz Robert Krupowicz zdecydował, że w tej sytuacji remont SP 2 zostanie przełożony i rozpocznie się po zakończeniu roku szkolnego 2016/17. Dokumentacja budowlana jest gotowa, w budżecie Gminy Goleniów na rok 2017 zostanie zapisana odpowiednia kwota. Odpowiednio wcześnie zostanie podpisana umowa z przyszłym wykonawcą, wyłonionym w postępowaniu przetargowym.
Rodzice nie chcą przenoszenia dzieci do innej szkoły i remontu w czasie zajęć, więc ja ich wolę uszanuję, zgodnie z wcześniejszą moją deklaracją” – mówi burmistrz R. Krupowicz. – „Wprawdzie jeszcze przez rok szkoła będzie pracowała w trudnych, dotychczasowych warunkach, ale nie będzie zamieszania związanego z funkcjonowaniem „dwójki” w dwóch budynkach. Remont, którego nie uda się zrobić w te wakacje, zrobimy w przyszłym roku.”

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl