Dzisiaj jest: 21 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
środa, 12 kwietnia 2017 06:19

Oferta Hufca Pracy

Środowiskowy Hufiec Pracy w Łobzie ogłasza nabór na nowy rok szkolny. ŚHP to alternatywa dla młodzieży mającej problem z przyswajaniem nauki, nieklasyfikowanej z powodu frekwencji na zajęciach w szkole lub ocen niedostatecznych, nie mającej warunków do nauki w miejscu swojego zamieszkania, z rodzin ubogich lub wielodzietnych oraz terenów wiejskich.

Oferta ŚHP zawiera bezpłatne nauczanie dzieci i młodzieży w szkole Podstawowej, Gimnazjum oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej. Hufiec dysponuje internatem koedukacyjnym, przystosowanym do przyjęcia 80 uczniów, z pełnym wyżywieniem, w którym pobyt jest całkowicie bezpłatny. Młodzież pobiera naukę na poziomie Gimnazjum oraz ZSZ w zawodach kucharza, ogrodnika oraz montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Za realizację praktyk uczniowie otrzymują miesięczne wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę z młodocianym pracownikiem.
ŚHP dysponuje kadrą pedagogiczną na najwyższym poziomie, która zapewnia młodzieży opiekę oraz zajęcia przez 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl