Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
środa, 14 czerwca 2017 09:33

Drugi raz najlepszy

Dariusz Przybylski, informatyk pracujący w UGiM Goleniów, został zwycięzcą siódmej edycji konkursu pn. „Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w samorządzie”, organizowanym przez Fundację Centrum Nowych Technologii. To już drugi taki sukces, bo zwyciężył również przed rokiem!

Podczas konferencji Forum Użytkowników Pakietu RATUSZ w Bielsku-Białej w dniu 8 czerwca 2017 Fundacja Centrum Nowych Technologii ogłosiła VII Edycję Konkursu pn: "Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań Informatycznych w samorządzie". Jest to konkurs dla pomysłów już wdrożonych, wdrażanych lub pozostających jeszcze na etapie koncepcyjnym, a głównym celem jest promocja najciekawszych pomysłów i rozwiązań informatycznych.

Pan Dariusz Przybylski zgłosił i przedstawił projekt pt. „MIFARE w Goleniowie” w którym oprócz omówienia samego standardu MIFARE przybliżył również zagadnienia i zdobyte doświadczenia związane z optymalizacją druku podążającego i poufnego. Elementem kluczowym było zaprezentowanie własnego modelu opartego na mikrokontrolerze ARDUINO. Zaprezentował i omówił w praktyce konkretny kod programu łącznie z fizycznym modelem wyświetlania identyfikatorów UID wraz z rejestrowaniem zdarzeń i dodatkową funkcją elektrozamka. Innowacyjny projekt łączy w sobie zagadnienia z pogranicza elektroniki, informatyki i automatyki.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl