Dzisiaj jest: 18 Lutego 2018 roku    |    Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
wtorek, 08 sierpnia 2017 07:44

PEC dla wszystkich


Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Goleniowie rozszerza swoją ofertę dla mieszkańców Goleniowa. Wszyscy zainteresowani przyłączeniem swoich posesji do sieci ciepłowniczej PEC mogą składać w siedzibie firmy deklaracje zainteresowania takim sposobem ogrzewania. Po złożeniu deklaracji właściciel posesji otrzyma informację o warunkach technicznych i szacowanych kosztach takiej inwestycji.

Pierwotnie planowano podłączenie jedynie osiedla domów jednorodzinnych między ulicami Konopnickiej i Żeromskiego. Jest jednak duże zainteresowanie ze strony mieszkańców innych rejonów miasta, więc PEC zdecydował się rozszerzyć swoją ofertę na pozostałe rejony miasta. Osoby zainteresowane przyłączeniem do miejskiej sieci cieplnej mogą się kontaktować w tej sprawie z pracującymi w firmie specjalistami: osobiście (ul. Maszewska 18), telefonicznie (91 418 28 41) lub mailowo ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Szanse na przyłączenie mają przede wszystkim posesje położone blisko sieci ciepłowniczej, bo wówczas nie będzie potrzeby budowy nowych nitek rurociągów. Na niezbędne inwestycje (przyłącze, indywidualny węzeł cieplny) można otrzymać pożyczkę, która może zostać umorzona w 30, a nawet (przy likwidacji pieca na paliwo stałe) 50%.

Podłączenie do sieci PEC gwarantuje stałą dostawę ciepła do ogrzewania domów oraz dostawy ciepłej wody. Poważnym argumentem „za” jest ograniczanie emisji spalin i dymów do powietrza, co będzie służyć poprawie jego jakości. 

Złożenie deklaracji zainteresowania zmianą sposobu ogrzewania nie jest w żaden sposób wiążące dla osoby ją składającej.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl