Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
wtorek, 12 grudnia 2017 10:04

Spotkanie w sprawie wody

We wtorek, 12 grudnia odbyło się spotkanie wiceburmistrza Henryka Zajko z mieszkańcami i ewentualnymi przyszłymi mieszkańcami tej wsi. Tematem było zaopatrzenie w wodę sześciu domów stojących na obrzeżu wsi oraz kompleksu gruntów rolnych, który może być w przyszłości przekształcony w działki budowlane.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele GWiK, dyrektor Sebastian Kaczmarek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przedstawiciele rady sołeckiej Żółwiej Błoci, mieszkańcy domów obecnie pozbawionych źródła wody pitnej i właściciele gruntów, które mogą stać się działkami budowlanymi. Rozmowa dotyczyła wariantów rozwiązania problemu zaopatrzenia w wodę – przede wszystkim budowy nitki wodociągu, który rozwiązałby problem generalnie.
Na spotkaniu ustalono, że Gmina Goleniów wystąpi do WFOŚiGW z pytaniem o możliwości dofinansowania budowy wodociągu przy założeniu, że w inwestycji partycypowaliby właściciele terenów, które mogą zostać przekształcone w działki budowlane. Dalsze działania będą uzależnione od odpowiedzi, jakiej udzieli WFOŚiGW. Takie rozwiązanie zostało zaakceptowane przez uczestników spotkania.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl