Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
wtorek, 27 marca 2018 06:04

Kulturalnie do Berlina

W kwietniu uczniowie klas siódmych gminnych szkół podstawowych będą uczestniczyć w wyjazdach do Berlina, by zwiedzać muzea i miasto oraz posłuchać o historii dziejącej się w Berlinie.

To kontynuacja programu „Doświadczanie kultury”, w ramach którego gimnazjaliści jeździli do Berlina, by zwiedzać – odpowiednio do programu nauczania historii – muzea berlińskie, w tym Pergamon. Od tego roku szkolnego nastąpiła radykalna zmiana programu nauczania i siódmoklasiści uczą się historii najnowszej. Odpowiednio więc zmodyfikowano program wycieczek: uczniowie trafią na dawny Plac Opery, gdzie w maju 1933 r. naziści palili książki, odwiedzą Alexanderplatz, obejrzą Bramę Brandenburską i pozostałości muru berlińskiego. Oczywiście zwiedzą również Pergamon z unikatowymi w skali światowej zbiorami starożytnymi.

Wyjazdy w ramach „Doświadczania kultury” wcześniej odbywały się przed Bożym Narodzeniem, ale na wniosek części rodziców wyjazdy w tym terminie zawieszono ze względów bezpieczeństwa. Termin kwietniowy jest korzystniejszy również ze względu na pogodę – przyjemniej będzie zwiedzać miasto.

W wycieczkach wezmą udział wyłącznie uczniowie posiadający dowód osobisty albo paszport, czyli dokumenty uprawniające do przekraczania granicy. O konieczności wyrobienia tych dokumentów szkoły informowały już wczesną jesienią.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl