Dzisiaj jest: 29 Maja 2024 roku    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Goleniowski Festiwal Radości 2024

poniedziałek, 17 lutego 2014 13:24

Przyjaciele Zuzi

„Dobro i serce, które od was dzisiaj otrzymaliśmy, do was powróci. A nas umocni w wierze, da nadzieję i siłę w walce o zdrowie Zuzi. Nie potrafię wyrazić emocji, jakie nam towarzyszą, więc po prostu dziękuję” - mówiła z trudem tłumiąc łzy mama dwuletniej ciężko chorej Zuzi, dla której w sobotę zaśpiewało i zagrało ponad 100 osób.

Koncert charytatywny „Przyjaciele dzieciom”, to impreza niezwykła w swym wymiarze. Po pierwsze dlatego, że w roli artystów występują przede wszystkim osoby, które na co dzień niewiele wspólnego mają ze sceną (a przynajmniej nie w takim charakterze). Po drugie, co roku na widowni gromadzi nadkomplet publiczności, a po trzecie, mimo iż w koncercie nie biorą udziału profesjonaliści, to jego poziom jest wysoki, a wykonawcy ewentualne niedociągnięcia nadrabiają entuzjazmem i strojami. W efekcie publiczność otrzymuje wspaniały „produkt”, którego nie powstydziłaby się żadna profesjonalna scena.

Tak też było w sobotę, 15 lutego 2014 r., podczas koncertu na rzecz Zuzi Sołtysiak. 137 wykonawców na scenie, 24 piosenki i blisko 10 tys. złotych zebranych na leczenie i rehabilitację Zuzi. Koncert wspaniale poprowadziły panie Aleksandra Martyniuk i Agnieszka Molenda, pracujące z Zuzią w Przedszkolu „Tęczowa Kraina”.

Koncert piosenką „Dmuchawce, latawce” rozpoczęła Joanna Czerny-Wojciechowska. A potem przez 3 godziny popłynęły przeboje lat 80. - popularne i mniej znane, ale nie mniej piękne. Był i rock, i piosenki liryczne (Rosjanie mają na nie fantastyczne określenie „sierdce szczipatielnyje”) i piosenki o zabarwieniu patriotycznym. Śpiewali i grali je: zespół SP 4 - „Konik na biegunach”, zespół ZSP Mosty (debiut) - „Ale to już było”, zespół UTW (debiut) - „Zaczarowany fortepian”, zespół Przedszkola nr 2 - „Szklana pogoda”, Misiowe Przedszkole (debiut)- „Podaj cegłę”, zespół Przedszkola nr 4 - „Chałupy”, Jerzy Rój - „Córka rybaka”, zespół ZSP Kliniska - „Stand by me”, zespół SP Komarowo - „Biełyje rozy”, zespół OPS - „Mamy po 20 lat”, ks. Adam Staśkowiak z zespołem - „Wehikuł czasu”, zespół Gimn. nr 1 - „Nie ma wody na pustyni”, zespół Przedszkola Tęczowa Kraina - „Nie poganiaj mnie”, Dorota Gołębiowska - „Małe tęsknoty”, Joanna Stanuch i Łukasz Murdoch - „Odkryjemy miłość nieznaną”, Aleksandra Szachniuk (debiut) - „Uciekaj moje serce”, Lesja Szulc - „Samba przed rozstaniem”, radne Teresa Dołęga, Marzena Pach, Irena Henkelman i Alina Rozdeba - „Chłopcy radarowcy”, Witold Kaleczyc - „Mury”, Edward Życki - „Żeby Polska była Polską”, Robert Krupowicz i Joanna Stanuch - „I dont wanna talk abont”, Olgierd Geblewicz - „Purple rain”. Wykonawcom towarzyszyli muzycy z zespołu „Jesienni” oraz Agnieszka, Katarzyna, Kuba i Waldemar Ogrodniczakowie i Piotr Holz (akompaniament i chórki). Piosenka „Iść w stronę słońca” zaśpiewana przez wszystkich wykonawców i publiczność zakończyła ten niezwykły koncert.

W przerwie koncertu Zbigniew Łukaszewski i Lucyna Wittbrodt przeprowadzili aukcję 2 obrazów i artystycznej fotografii przeniesionej na płótno. Jeden z obrazów wylicytowała pani Danuta Lewczanin, drugi oraz fotografię – pracownicy przedszkola „Tęczowa Kraina”. Obraz (łodzie) stanowił prezent dla Zuzi, podobnie jak wielkie serce podarowane jej przez dzieci z przedszkola.

Z aukcji prac plastycznych (2300 zł), sprzedaży biletów, ciastek ofiarowanych przez piekarnię "Asprod" i róż zebrano łącznie 9.936 zł. Za pośrednictwem Caritas przekazane zostaną na leczenie Zuzi.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.