Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024 roku    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
czwartek, 11 lutego 2016 07:23

Goleniowski Park Hardrockowy

Po raz pierwszy w historii Pomorze Zachodnie będzie miejscem organizacji ważnego wydarzenia muzycznego, o którym usłyszy cała Polska, część Niemiec i kawałek Skandynawii. Kiedy w 1983 roku Biff Byford, wokalista Saxon, śpiewał „This town knows how to rock”, nie wiedział jeszcze, że śpiewa o Goleniowie. Stowarzyszenie Motocyklistów Goleniowskich planuje zrobić wszystko, żeby już niebawem się tego dowiedział. Ale przede wszystkim, żeby tysiące fanów muzyki rockowej, którzy w ’83 wydrapywali cyrklami logo Saxon na szkolnych ławkach, usłyszeli tę brytyjską legendę na żywo. O ile muzyki nie zagłuszy ryk silników motocyklowych.

Rock Hard Ride Free - Gole\n/iów Rock City 2016 to dwudniowy festiwal hardrockowy, połączony ze zlotem motocyklowym, zaplanowany na 24-25 czerwca 2016 roku w Goleniowie. Miejsce, czyli tereny inwestycyjne typu greenfield w Goleniowskim Parku Przemysłowym gwarantują doskonałe warunki dla dwóch do trzech tysięcy gości festiwalu, przy minimalnej uciążliwości dla mieszkańców okolicznych wsi i działających w parku inwestorów. Liczbę gości organizatorzy szacują w oparciu o uczestników zlotu motocyklowego, zachodniopomorskich fanów muzyki hard’n’heavy oraz fanów z Polski i zagranicy. Jak zachęcić tyle osób do przyjazdu do Goleniowa na festiwal rockowy?

Artyści, z którymi prowadzone są rozmowy na temat udziału w festiwalu, to pierwsza liga europejskiego hard rocka i heavy metalu. Zespoły, które w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku (szczyt popularności muzyki hard’n’heavy) wypełniały wielkie hale koncertowe i festiwale na całym świecie. Dzisiaj wiele z nich nie tylko wciąż działa, ale też regularnie wydaje nowe płyty, utrzymując wysoki poziom artystyczny. Artyści, którzy wciąż wywołują ciarki na plecach u tysięcy fanów w naszym kraju, chętnie przyjmują oferty koncertowe, oczywiście przy zachowaniu przez organizatorów określonych standardów.

Gwiazdą drugiego dnia festiwalu, organizowanego przy wsparciu Gminy Goleniów, będzie wspomniany we wstępie SAXON. Ta legendarna grupa, jeden z liderów tzw. Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, w bieżącym roku świętuje czterdziestolecie (!) działalności. Dwadzieścia dwa albumy studyjne, tysiące koncertów zagranych na całym świecie i piętnaście milionów sprzedanych płyt mówią same za siebie.

Oprócz Saxon, dotychczas udział potwierdziły również dwie chluby maltańskiego doom metalu: Forsaken i Nomad Son. Jednocześnie trwają rozmowy z kilkoma innymi renomowanymi zespołami zagranicznymi. Tak zwany lineup wypełnią również krajowe gwiazdy hard’n’heavy, które z pewnością nie pogardzą ofertą zagrania przed europejskimi gigantami, jak również nasi lokalni zachodniopomorscy bohaterowie, z Iggy’m Gvaderą i Nights Crawlers na czele. Łącznie na dużej scenie, przez dwa dni, wystąpi kilkunastu wykonawców. Małą scenę zajmą młodzi, utalentowani adepci gitary podpiętej do wzmacniacza z Pomorza Zachodniego i reszty kraju. O kolejnych zespołach, które dołączą do stawki, organizatorzy będą informować na bieżąco na Facebook’u oraz na pod adresem www.rockcity.goleniow.pl.

Organizatorem Rock Hard Ride Free - Gole\n/iów Rock City 2016 jest Stowarzyszenie Motocyklistów Goleniowskich, w skład którego wchodzą osoby posiadające niemałe doświadczenie w organizacji zarówno zlotów motocyklowych dla kilkuset osób, jak i plenerowych koncertów rockowych. Przy organizacji festiwalu współpracują osoby ściśle związane ze środowiskiem rockowym. Główny cel, który przyświeca organizatorom, to popularyzacja turystyki motocyklowej, a dobry zlot motocyklowy nie może obejść się bez dobrego koncertu rockowego.

Festiwal Rock Hard Ride Free - Gole\n/iów Rock City 2016 został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Na festiwal zapraszają BIC Electric, BTS, Drobimex, Faymonville, Fedeńczak, Fiege, Goleniowski Dom Kultury, Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja, HG Poland, HKL Dekoracja Okien, Idea HR, Klippan Safety, Lorenshill, Multi-Projekt, PEC w Goleniowie, Prime Cargo, Serwach, sia Abrasives, Villa Park i Pomorze Zachodnie.