Dzisiaj jest: 6 Lipca 2020 roku    |    Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

piątek, 25 sierpnia 2017 11:19

Tygodniowy Bramat nr 18

Osiemnasty, a więc już pełnoletni Bramat zaczyna się w niedzielę 27 sierpnia koncertem zespołu Chorzy na Plantach (godz. 19.00) i spektaklem „Psyrcle” Teatru Brama (20.30).

W tym roku Goleniowskie Spotkania Teatralne Bramat 2017 będą wyjątkowo długie i odmienne od dotychczasowych. To już nie tylko przedstawienia teatralne w zamkniętej sali, z ograniczoną widownią. Tegoroczny Bramat będzie się dział w całym mieście: na Plantach, na ulicach, nad Iną, przy Bramie Wolińskiej, w amfiteatrze, w kinie, jak również na ul. Chopina czy podwórku między ulicami Matejki i Lipową. Spektakle, performance, koncerty, a nawet lokalny Hyde Park przy czerwonym krzesełku na skwerze przed Urzędem Gminy i Miasta. Będzie głośno, kolorowo, ciekawie, zabawnie i szalenie. Trudno będzie nie zauważyć, że w mieście się coś dzieje. Kto tylko ma ochotę, może popatrzeć, a jeśli będzie miał ochotę – przyłączyć się do bramatowych wydarzeń.

Pełny program imprezy liczy 60 różnych propozycji. Bramatowy „rozkład jazdy” można znaleźć na internetowej stronie Teatru Brama, oficjalnej stronie Gminy Goleniów, stronie Goleniowskiego Domu Kultury i w Gazecie Goleniowskiej. Imprezy plenerowe dostępne są bezpłatnie, za wejście na spektakle wystawiane pod dachem trzeba zapłacić symboliczne 10 zł (bardziej opłaca się karnet za 50 lub 30 zł na wszystkie wydarzenia). Warto.

Daniel Jacewicz, przygotowujący Bramat od pierwszej edycji przyznaje, że przyszedł czas na pewną zmianę formuły tej imprezy. Trzeba wyjść z sali teatralnej na ulice i działać blisko ludzi, by ich zainteresować, zachęcić i oswoić z tą formą kultury. A przy okazji nabrać doświadczenia przed organizacją przyszłorocznego finału europejskiego projektu artystycznego Caravan Next, który odbędzie się w Goleniowie. To będzie mniej więcej to, co będziemy oglądać od niedzieli do piątku, ale w dużo większej skali. Za rok czeka nas prawdziwy najazd na Goleniów. Nie ma co się obawiać: najazd będzie kulturalny...

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.