Dzisiaj jest: 29 Maja 2024 roku    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Goleniowski Festiwal Radości 2024

Kultura

"Refleksje Fortepianowe" Patryka Kusiaka

czwartek, 02 listopada 2023 10:25

Na takie debiuty warto czekać. Płyta z kompozycjami fortepianowymi goleniowianina Patryka Kusiaka została bardzo życzliwie odebrana przez widzów.

Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku 2022 została JOLANTA MIĘKUS z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie.
Pękamy z dumy!

Historia malowana światłem na szkle

wtorek, 11 kwietnia 2023 14:17

Projekt "Historia malowana światłem na szkle" został oficjalnie rozpoczęty!
Pierwsze 52 fotografie dawnych mieszkańców Goleniowa i okolic pojawiły się na stronie fotohistorie.goleniow.pl.

Tu publikujemy i aktualizujemy informacje o przerwach w dostępności usług, ktore są następstwem zagrożenia wirusem wywołującym chorobę COVID-19.

Wykład o ks. Popiełuszce w 35. rocznicę śmierci

czwartek, 03 października 2019 10:54

Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej zaprasza na wykład dr Zbigniewa Stanucha "Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Historia porwania i śmierci" w 35 rocznicę wydarzenia, 17 października o godz.17.00 w "Żółtym Domku" przy ul. Pocztowej 2.

Jesienny "Kulturomaniak"

środa, 04 września 2019 08:12

W stałych miejscach i na internetowej stronie GDK dostępny jest już najnowszy tegoroczny „Kulturomaniak”, a w nim kulturalne propozycje na czas od września do grudnia.

Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "Moja Niepodległa". Odczyt "Konstytucja Kwietniowa", który wygłosi dr Marta Marcinkiewicz, odbędzie się w środę, 26 czerwca o godz. 17:00 w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej - "Żółtym Domku".

Odznaczenia dla pracowników GDK

poniedziałek, 17 czerwca 2019 11:30

Siedmioro pracowników Goleniowskiego Domu Kultury w piątek, 14 czerwca br. zostało odznaczonych za długoletnią pracę w goleniowskiej kulturze.

„Kulturomaniak” na wiosnę i lato

czwartek, 02 maja 2019 06:36

W Goleniowskim Domu Kultury, bibliotece i w holu UGiM w Goleniowie można już otrzymać najnowszy numer „Kulturomaniaka” - informatora o planowanych wydarzeniach kulturalnych, które odbędą się od maja do sierpnia tego roku. Wydawnictwo zawiera listę i krótki opis przygotwanych propozycji, co powinno ułatwić zaplanowanie udziału w nich. Jak zwykle, sporo jest koncertów, spektakli, spotkań ze znanymi i ciekawymi ludźmi.

Ruszają Łaknienia

środa, 24 kwietnia 2019 22:38

Dziś rozpoczyna się Festiwal Młodości Teatralnej ŁAKNIENIA "Set go!" To już dziesiąta edycja tego święta młodych teatrów.

Golgota kobiet

piątek, 05 kwietnia 2019 10:06

Zapraszamy do Ośrodka Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej na wykład dra Zbigniewa Stanucha "Golgota Kobiet - relacje więźniarek Ravensbrück i innych obozów koncentracyjnych ze zbiorów Polskiego Instytutu Źródłowego w Lund".

Nowy Kulturomaniak

środa, 02 stycznia 2019 10:43

Na internetowych stronach Goleniowskiego Domu Kultury i Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej jest już dostępny najnowszy numer informatora kulturalnego „Kulturomaniak”. Jeszcze dzisiaj, w poniedziałek 2 stycznia, będzie dostępny w wersji papierowej.

Goleniowska prapremiera Dywizjonu 303

czwartek, 30 sierpnia 2018 08:15

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

Goleniowska prapremiera "Dywizjonu 303" zbliża się wielkimi krokami. Udział w niej zapowiedzieli m.in. reżyser Denis Delić i producent Jacek Samojłowicz, a także Arsen Cebrzyński (wnuk pilota Dywizjonu 303) i Henryk Mazur (sponsor filmu). Gmina Goleniów przygotowała cztery bezpłatne seanse dla ponad siedmiuset mieszkańców.

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

piątek, 29 czerwca 2018 09:17

Od 28 czerwca do 3 lipca br. odbywają się XXIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Nad Iną”. Biorą w nich udział zespoły z Czech, Niemiec, Szkocji, Ukrainy oraz oczywiście organizatorzy spotkań – goleniowska „Ina”, „Rutka” i „Kapela Goleniowska”.

Finał ColorArtu

środa, 16 maja 2018 18:10

We wtorek wręczono nagrody laureatom 28. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej ColorArt. Nagrodzone prace można oglądać w holu Goleniowskiego Domu Kultury.

Zauważono Goleniów

środa, 04 kwietnia 2018 11:13

Burmistrz Robert Krupowicz będzie uczestnikiem poznańskiego III NieKongresu Animatorów Kultury. Zaproszenie wystosował prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Duży sukces Patryka

czwartek, 08 marca 2018 12:28

Patryk Kusiak. 22-letni student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Kilka dni temu jego utwór „Temptation” wskazano jako najlepszą kompozycję zgłoszoną na Young Composers Meeting, prestiżową imprezę muzyczną w Appeldorn (Holandia). Finalistów było 15, ale zgłoszonych - 160 młodych kompozytorów.

15. Spotkania z Kulturą Ukraińską

poniedziałek, 05 marca 2018 09:35

W sobotę, 3 marca w sali widowiskowej GDK odbył się koncert trzech zespołów ukraińskich, które zaproszono do udziału w piętnastych Spotkaniach z Kulturą Ukraińską.

Na kolejną kadencję

wtorek, 27 lutego 2018 10:37

Pani Aleksandra Holz będzie dyrektorką Goleniowskiego Domu Kultury przez kolejne trzy lata. Burmistrz Robert Krupowicz opublikował zarządzenie powołujące ją na stanowisko dyrektora GDK do 28 lutego 2021 r.

Strona 1 z 21

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.