Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Projekt ZAZ jest gotowy

Panie architektki z czarnkowskiego Centrum Projektowego C2 Magdalena Wilczyńska w czwartek przedstawiły w UGiM projekt Zakładu Aktywności Zawodowej, który ma powstać w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

Prezentacja projektu odbyła się na zamkniętym, roboczym spotkaniu, w którym uczestniczył m.in. odpowiedzialny za tę inwestycję wiceburmistrz Henryk Zajko. Projekt był na bieżąco, w czasie jego tworzenia, konsultowany z przedstawicielami Burmistrza Gminy Goleniów, dlatego generalnie odpowiada naszym potrzebom i został przychylnie oceniony. Jego tworzenie było trudnym zadaniem, bo ZAZ ma służyć osobom niepełnosprawnym, z często nietypowymi potrzebami. Niewiele pracowni projektowych ma doświadczenie w tworzeniu dokumentacji technicznej dla takich instytucji. Jak ocenia Piotr Matławski, w imieniu burmistrza na bieżąco nadzorujący proces tworzenia ZAZ, projekt jest dobry i ciekawy.

Zakład Aktywności Zawodowej ma działać jako przedsiębiorstwo świadczące usługi na rzecz goleniowskich firm, m.in. cateringowe, pralnicze, porządkowe. Jego pracownikami będą osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami fizycznymi i psychicznymi.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl