Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
poniedziałek, 19 września 2016 07:40

Pumptrack oficjalnie

W piątek oddano do użytku pierwszy w Goleniowie pumptrack – pełen muld tor do ekstremalnej jazdy rowerami, hulajnogami, deskorolkami i na rolkach.

 

Inwestycję zrealizowała Gmina Goleniów przy wsparciu IKEA Industry, której pracownicy zdecydowali o przeznaczeniu na tor 60 tysięcy złotych. Rok wcześniej firma dołożyła się do budowy placu zabaw na zespole boisk przy Szkolnej.

Pumptrack na ul. Szkolnej był marzeniem młodych goleniowian. O tym jak bardzo jest potrzebny świadczą tłumy dzieciaków jeżdżących tam w każdej wolnej chwili. I już dziś wiadomo, że trzeba go będzie powiększyć, a także pomyśleć o podobnym obiekcie w innym miejscu miasta.

Pierwszy oficjalny przejazd wykonał burmistrz Robert Krupowicz. Zaraz po nim na trasę ruszyło kilku młodych zawodników specjalizujących się w jeździe ekstremalnej na rowerach i rolkach. Pokazali przede wszystkim, że po torze można jeździć bez używania pedałów i bez odpychania się, umiejętnie wykorzystując siłę grawitacji ruchami przypominającymi pompowanie. A po mistrzach tor opanowali już młodzi goleniowianie, dla których go zbudowano.

Podczas otwarcia młodym użytkownikom pumptracka wielokrotnie zwracano uwagę na obowiązek jazdy w kasku i z osprzętem zabezpieczającym dłonie i stawy. Jazda po torze jest potencjalnie niebezpieczna, kask może uratować zdrowie, a nawet życie.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl