Dzisiaj jest: 24 Stycznia 2020 roku    |    Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
środa, 06 czerwca 2012 11:53

Grali i zwiedzali

Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Wood & Brass Band" w ostatni weekend maja 2012 roku   brała udział w międzynarodowym festiwalu L'EUROPE EN FANFARE we francuskiej miejscowości Cadenet (Prowansja). Goleniowski zespół był jedynym przedstawicielem Polski, a poza gospodarzami w festiwalu udział brały orkiestry z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Słowacji. Podczas trwającej dwa dni imprezy, goleniowianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i nawiązali szereg interesujących kontaktów, które mogą w przyszłości zaowocować atrakcyjnymi wyjazdami.

Poza pracowitym udziałem w festiwalu, uczestnicy tej kilkudniowej wyprawy mieli też czas na wypoczynek. W drodze do Francji zwiedzili stolicę Szwajcarii Berno, gdzie spotkali się z konsulem Polski i wysłuchali koncertu symfonicznego, a w drodze powrotnej na jeden dzień zatrzymali się w Marsylii. "Piękne miejsce, Lazurowe Wybrzeże, Morze Śródziemne, słońce, plaża, cóż więcej można chcieć. Takie króciutkie wakacje w środku roku szkolnego. Uznaliśmy, że odpoczynek nam się należał,więc wykorzystaliśmy go w pełni" - napisali po powrocie, dziękując organizatorom tego wyjazdu, przede wszystkim Stowarzyszeniu Wood & Brass Band oraz kierownikowi zespołu Krzysztofowi Sypieniowi. Specjalne podziękowania skierowali pod adresem Magdy, Joli, Kingi i Ilony, tancerek z Lęborka, które wzbogaciły ich muzyczny przekaz.

Przy okazji informujemy, że już niedługo Goleniów stanie się "stolicą" orkiestr dętych i big-bandów. W dniach 29 czerwca - 1 lipca 2012 roku odbędą się w Goleniowie Hanzeatyckie Spotkania Muzyczne. Szczegóły wkrótce.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.