Dzisiaj jest: 21 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
czwartek, 09 marca 2017 13:26

Umowa na ZAZ podpisana

W czwartek, 9 marca marszałek Olgierd Geblewicz i burmistrz Robert Krupowicz podpisali umowę o przyznaniu 9 mln zł na budowę Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowie.

Gmina dostanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa połowę kosztów budowy ZAZ, szacowanych na 18 mln zł. Gwarancja finansowania pozwala gminie na rozpisanie przetargu na budowę zakładu, w którym znajdzie zatrudnienie 115 osób niepełnosprawnych. Dziś nie mają one w Goleniowie szansy na pracę z możliwością rehabilitacji. O znalezienie rozwiązania tego problemu od dawna apelowali rodzice osób niepełnosprawnych i nauczyciele goleniowskiej szkoły specjalnych. Zwracano uwagę, że osoby niepełnosprawne mają zapewnioną opiekę i edukację od niemowlęctwa do ukończenia szkoły specjalnej, a potem skazane są na siedzenie w domu bez szans na w miarę normalną egzystencję. Utworzenie ZAZ zagwarantuje pracę sporej grupie osób z tej grupy i równoległą rehabilitację.

ZAZ powstanie na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego i będzie świadczył usługi przede wszystkim przedsiębiorstwom działającym w Goleniowie; będzie m.in. prowadził pralnię odzieży roboczej, zajmował się cateringiem, utrzymaniem terenów zielonych. Właśnie rozpoczyna się szkolenie przyszłych pracowników; gmina pozyskała na ten cel odrębne środki z właściwych funduszy.

Początek inwestycji planowany jest na maj tego roku, a z początkiem 2019 r. zakład ma rozpocząć normalną pracę.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl