Dzisiaj jest: 22 Marca 2018 roku    |    Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
środa, 21 lutego 2018 14:16

Z Goleniowa do Sztokholmu

Dziś, 21 lutego 2018 roku, Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik lotniczy w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił uruchomienie kolejnego połączenia z lotniska Szczecin-Goleniów. Od 14 maja 2018 roku, węgierski przewoźnik niskokosztowy będzie oferował dwa rejsy tygodniowo na szwedzkie lotnisko Sztokholm Skavsta. Ceny biletów, wraz ze wszystkimi opłatami, zaczynają się
od 39 złotych.

Ogłoszenie czwartego rozkładowego połączenia przez linię lotniczą Wizz Air to dowód na to, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów z tym przewoźnikiem pozwala na systematyczny wzrost ilości obsługiwanych pasażerów, a rozpoczęta w 2012 roku współpraca wskazuje, iż region Pomorza Zachodniego posiada duży potencjał do rozwoju siatki połączeń, w szczególności na kierunkach skandynawskich, na których to obserwujemy stale rosnące zapotrzebowanie, pozwalające w niedalekiej przyszłości aspirować naszemu lotnisku do miana „Bramy do Skandynawii”. W ten trend doskonale wpisuje się ogłoszone w dniu dzisiejszym połączenie do stolicy Szwecji, uzupełniając już istniejącą siatkę połączeń do Oslo, Stavanger i Bergen. Jesteśmy pewni, że z nowego połączenia korzystać będą nie tylko Polacy, ale również przedstawiciele coraz bardziej aktywnego w naszym regionie szwedzkiego biznesu oraz szwedzcy turyści, dla których Pomorze Zachodnie i jego walory są coraz bardziej atrakcyjne dla kilkudniowych wyjazdów wypoczynkowych – powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin–Goleniów.

Gabor Vasarhelyi, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: – Z ogromnym zadowoleniem dodajemy kolejne, długo oczekiwane połączenie do naszej stale rozwijającej się siatki połączeń w Polsce. Najnowsza trasa Wizz pozwoli na połączenie Szczecina ze Sztokholmem dwa razy w tygodniu, co zapewni podróżującym w interesach i turystycznie możliwość wygodnej i niskokosztowej podróży z północno-zachodniej Polski do stolicy Szwecji. Niezmiennie wspieramy Szczecin i naszych Polskich klientów, zapewniając najniższe ceny biletów oraz jak zawsze doskonały poziom obsługi podczas każdego lotu liniami Wizz.

Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom, jednostkom samorządowym i przedstawicielom mediów za zaangażowanie i upór, jaki nam towarzyszył w ponad dwuletnich staraniach o to połączenie. Ten wspólny sukces pokazuje, że współdziałanie wielu osób i instytucji bardzo pomaga w rozwoju siatki połączeń ze szczecińskiego lotniska i pozwala przypuszczać, iż w nieodległej przyszłości, nasze wspólne działania o nowe połączenia przyniosą kolejny upragniony skutek – podsumował swoją wypowiedź Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl