Dzisiaj jest: 21 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
poniedziałek, 07 maja 2018 11:43

Meldunek, ale i deklaracja

Burmistrz Gminy Goleniów przypomina właścicielom nieruchomości, że prócz obowiązku meldunkowego jest też obowiązek wykazywania rzeczywistej liczby zameldowanych osób w tzw. deklaracjach śmieciowych.

O ile obowiązek meldunkowy generalnie jest przestrzegany, to nie wszyscy właściciele nieruchomości pamiętają o równoczesnym skorygowaniu deklaracji o liczbie zamieszkałych osób, będącej podstawą naliczenia opłaty śmieciowej. Przypominamy więc o obowiązku złożenia rzetelnej deklaracji oraz uiszczaniu opłaty śmieciowej w prawidłowej wysokości. Urząd Gminy i Miasta ma możliwość sprawdzenia zgodności deklaracji z liczbą osób wykazywanych jako mieszkańcy danej nieruchomości oraz przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego.

Obowiązek meldunkowy w stosunku do osób będących obywatelami Unii Europejskiej pojawia się po 30 dniach pobytu, zaś osoby spoza Unii powinny zostać zameldowane najpóźniej od czwartej doby pobytu. Od każdej osoby mieszkającej powinna być uiszczana opłata śmieciowa w wysokości 12 zł w przypadku selektywnej zbiórki odpadów oraz 16 zł przy zbiórce odpadów zmieszanych.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl