Dzisiaj jest: 22 Marca 2018 roku    |    Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
czwartek, 01 marca 2018 14:16

Pierwsza kontrola

Tak jak zapowiadano, od 1 marca br. rozpoczęły się wspólne kontrole policjantów i strażników miejskich. Zasadniczy cel: zniechęcenie kierowców dużych ciężarówek do wjeżdżania do centrum miasta.

W czwartek pecha miało trzech kierowców ciągników siodłowych z naczepami, którzy nie zastosowali się do znaków B-18 zakazujących wjazdu w ul. Szkolną samochodom o masie powyżej 12 ton. Wszyscy trzej zostali ukarani mandatami po 500 zł.

100 zł mandatu otrzymał też kierowca samochodu osobowego, który zaparkował auto przy galerii Mini Park w miejscu, gdzie zatrzymywać się nie wolno (znak B-35).

Kontrole samochodów ciężarowych prowadzone będą regularnie dwa razy w tygodniu, oczywiście w różne dni i o różnej porze. Wskazane, by właściciele firm przewozowych oraz ich kontrahenci informowali kierowców o ryzyku związanym z wjazdem do centrum Goleniowa oraz o prawidłowych trasach dojazdu do firm działających w rejonie ulicy Maszewskiej. Wygodny dojazd to droga nr 6, obwodnica wschodnia i ul. Maszewska. Kierowcy wybierają krótszą drogę (przez miasto) w różnych powodów: krótsza droga, oszczędność na opłatach drogowych, źle ustawiona nawigacja. Od 1 marca lepiej jednak korzystać z właściwych dróg.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl